ZAJĘCIA SPORTOWE

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 2 bardzo aktywnie uczestniczą w życiu sportowym szkoły. Stało się tradycją, że każdego roku odbywają się mistrzostwa szkoły w różnych dyscyplinach sportowych. Są to rozgrywki w warcaby, badmintona, tenisa stołowego i darta.

Uczniowie każdego roku mają możliwość zmierzyć się ze swoimi rodzicami w rozgrywkach w ringo podczas Integracyjnego turnieju ringo. Ze swoimi rodzicami jak i nauczycielami ich uczącymi podejmują również rywalizację w Integracyjnym Turnieju w Piłkę Siatkową. Uczniowie bardzo chętnie sprawdzają swoje umiejętności fizyczne i z dużą wolą walki i zwycięstwa podchodzą do zmagań sportowych. Rodzice natomiast mają możliwość uczestniczenia i poznania stopnia sprawności fizycznej swoich pociech.

Obok imprez sportowych o lokalnym zasięgu Szkoła organizuje Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w tenisie stołowym młodzieży Szkół Przysposabiających do Pracy. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ośrodków województwa zachodniopomorskiego.

Kolejną kategorią imprez sportowych organizowanych poza Ośrodkiem, w której uczestniczą uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 2 są Szczecińskie Zawody Pływackie Regionu Zachodniopomorskiego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, w których młodzież uzyskuje wysokie lokaty.

Uczniowie bardzo odpowiedzialnie, z powagą i olbrzymią chęcią biorą udział w Maratonie Pływackim na pływalni Floating Arena w Szczecinie w rocznicę śmierci patrona Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej nr 16– błogosławionego Jana Pawła II.