Konkurs udzielania pierwszej pomocy

Po kwietniowych warsztatach pierwszej pomocy zdarzyła się okazja do sprawdzenia umiejętności uczniów w sytuacjach bardziej realistycznych. 13 maja grupa naszych uczniów wzięła udział w konkursie pierwszej pomocy organizowanym przez SOSW dla Dzieci Słabosłyszących w Szczecinie, który się odbywał w okolicach wieży Bismarcka na Gocławiu. Uczniowie wędrowali z mapą i napotykali sytuacje, w których musieli zareagować i udzielić pomocy poszkodowanym m.in. rowerzyście z ranami na rękach, chłopakowi ze złamaniem otwartym, ofiarom wypadku samochodowego. Była też okazja do wykazania się w resuscytacji i używaniu AED. We wszystkich zadaniach ważna była umiejętność wspólnego działania oraz panowanie nad emocjami. Cała drużyna spisała się na medal! Poza tym uczniowie zwiedzili wieżę Bismarcka, a z balkonu mogli podziwiać piękny widok na Odrę i Szczecin.  Organizatorzy zapewnili też poczęstunek. Była grochówka, kiełbaski,  tort oraz nagrody. Dziękujemy za zaproszenie do konkursu szkole z ul. Grzymińskiej!