KOŁO TEATRALNE „WILKILILKI”

Koło teatralne „Wilkililki” rozpoczęło działalność w październiku 2014 roku i od razu praca ruszyła pełną parą. Już 28.11.2014 podczas konkursu cukierniczego pokazaliśmy przedstawienie pt.„ Smok Wawelski – historia prawdziwa z nieoczekiwanym morałem”.  Przedstawienie spotkało się z dużym aplauzem kolegów i koleżanek oraz nauczycieli.

Niedługo później otrzymaliśmy zaproszenie na Przegląd Małych Form Artystycznych „ Parada Talentów” zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych nr 12 w Szczecinie, gdzie tematem przewodnim były „ Zimowe opowieści”. Na potrzeby przeglądu przygotowaliśmy krótką inscenizację pt. „ Zimowe kłopoty Burka z podwórka”. Występy odbyły się w Pałacu Młodzieży 26.02. 2015. Rekwizyty i przebrania przygotowaliśmy własnoręcznie. Tę samą  inscenizację pokazaliśmy w naszej szkole 06.03. 2015 podczas V Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Podczas prac naszego koła postanowiliśmy też zmierzyć się ze śpiewaniem. Inspiracją do tego było zaproszenie na I Wojewódzki Przegląd Form Wokalno – Instrumentalnych „ Piosenka jest dobra na wszystko” zorganizowany prze Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Szczecinie. Przegląd odbył się 22.04.2015 w Domu Kultury Słowianin. Nasz zespół zaprezentował tam piosenkę „ Biegnij przed siebie” z repertuaru Ani Wyszkoni.

To nie koniec przygody z piosenką. 19.03.2015 wystąpiliśmy podczas rekolekcji w naszej szkole i zaśpiewaliśmy piosenki: „ Rzeka marzeń” zespołu Bajm, „ Krakowski splin” zespołu Maanam oraz wspomnianą już wyżej  „ Biegnij przed siebie”.

 

Opiekunami koła „ Wilkililki” są panie Urszula Przybylak i Agnieszka Rybarska.