BIEGOWY FESTYN MIKOŁAJKOWY

W dniu 19 grudnia 2017 roku młodzież Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 2 pod opieką:

• pani Katarzyny Bobrowskiej,
  • pana Jana Matyjaska
  • pana Tomasza Duszyńskiego
  • pani Danuty Szymczyk-Borcz

wzięła udział w II Biegowym Festynie Mikołajkowym, który się odbył  w Parku Kasprowicza.

Celem imprezy była popularyzacja biegania i marszobiegów jako jedna z najprostszych form ruchu, integracja oraz wspólna zabawa z elementami ruchowymi.

Uczestnicy:

• Sebastian Mikołajczyk,
  • Aleksandra Podsiadło,
  • Michał Bielicz,
  • Paweł Liczbiński,
  • Patryk Piątkowski,
  • Jakub Ferkowski,
  • Grzegorz Stasiak,
  • Weronika Konopka,
  • Paweł Poliński,
  • Damian Królikowski,
  • Sandra Smoliga,
  • Mateusz Pietkiewicz,
  • Agata Maceluch.

Na miejscu na uczniów czekało wiele atrakcji sportowych oraz puszczanie baniek, malowanie twarzy, zabawy przy muzyce i co najważniejsze spotkanie ze Świętym Mikołajem. Po rozgrzewce przeprowadzonej oczywiście pod okiem Świętego Mikołaja udaliśmy się na miejsce startu. Podzieleni na kategorie wiekowe spróbowaliśmy swoich sił oraz sprawdziliśmy kondycję podczas biegu. Na mecie każdy uczestnik otrzymał złoty medal, na który zdaniem Mikołaja w pełni zasłużył. Po pokrzepieniu się gorącą herbatą każdy z nas miał osobistą audiencję u Świętego Mikołaja, który doskonale wiedział (nie wiadomo skąd) czy byliśmy grzeczni. A, że oczywiście byliśmy grzeczni lub co niektórzy obiecali poprawę, otrzymaliśmy paczkę złożoną ze słodyczy. Zadowoleni choć trochę zmarznięci wróciliśmy do szkoły.