Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w tenisie stołowym


DSC_0909W dniu 28 lutego 2018 roku odbyły się w naszym ośrodku Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w tenisie stołowym uczniów z placówek kształcenia specjalnego o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim.

 

Celem zawodów było:

  • popularyzowanie tenisa stołowego w środowisku uczniów szkół specjalnych;
  • integracja tych środowisk;
  • wyłonienie reprezentacji województwa na Mistrzostwa Polski w Tenisa Stołowego Szkół i Ośrodków Specjalnych PTSS „Sprawni Razem”.

 

Mistrzostwa otworzyła i powitała wszystkie przybyłe reprezentacje pani dyrektor mgr Lilianna Wilkowska.

 

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

  1. Karolina Stanke
  2. Patryk Pietrzykowski
  3. Dominik Pirkoś

 

Mecze sędziowali:

  1. pani Karolina Klym-Malinowska
  2. pani Iwona Zygoń
  3. pani Marta Frąckowiak
  4. pani Agnieszka Grzelak
  5. pani Marta Pyra

 

W mistrzostwach wzięło udział 7 drużyn z województwa zachodniopomorskiego:

  1. SOSW Pyrzyce
  2. SOSW Suliszewo
  3. SOSW Police
  4. SOSW Świnoujście
  5. ZSS Goleniów
  6. SOSW Goleniów
  7. SOSW nr 2 Szczecin

 

Zawody sędziowali i czuwali nad ich przebiegiem następujący nauczyciele:

  1. Katarzyna Bobrowska
  2. Danuta Szymczyk-Borcz

 

Zawodniczki i zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani technicznie do rozgrywek i wykazywali wysoki , wyrównany poziom gry. Turniej miał za zadanie wyłonić reprezentację naszego województwa na Mistrzostwa Polski. W tym roku nasze województwo będą reprezentowali:

  • Miranda Merta
  • Edyta Marszałek
  • Filip Dudziński
  • Radosław Dylewski

Pani dyrektor Lilianna Wilkowska nagrodziła najlepszych zawodników mistrzostw oraz zakończyła zawody dziękując wszystkim zawodnikom za walkę i udział w zawodach.

 

Najlepsze zawodniczki mistrzostw:

Miejsce Imię i nazwisko Ośrodek
I Miranda Merta SOSW Świnoujście
II Edyta Marszałek SOSW Pyrzyce
III Patrycja Husarska SOSW Świnoujście

 

 

Najlepsi zawodnicy mistrzostw:

Miejsce Imię i nazwisko Ośrodek
I Filip Dudziński SOSW Goleniów
II Radosław Dylewski SOSW Pyrzyce
III Krzysztof Wyczkowski ZPS Nowogard

 

 

Zawodnicy naszej szkoły zajęli miejsca:

Karolina Stanke                  VII

Patryk Pietrzykowski          VIII

Dominik Pirkoś                    IV