NAJSPRAWNIEJSZY KRAWIEC – PROJEKTANT

DSC_0177W dniu 07 czerwca 2018 r. zorganizowano konkurs dla grup krawieckich z klasy I B i IIA, w którym dziewczyny podjęły się trudnego zadania z zakresu modelowania przestrzennego. Każda para startująca w konkursie musiała zaprojektować i wykonać model sukienki wizytowej na swój BAL ABSOLWENTA wykorzystując jednocześnie poznane techniki upinania fałd, kontrafałd, marszczeń , draperii i zakładek na manekinie. Każdy zespół mógł skorzystać z fachowej porady uczestniczących w naszym konkursie dyplomowanych krawcowych : p. Marzanny Ciaś – Trociuk, i studentek realizujących praktykę w naszym ośrodku p. Edyty Teski i p. Bożeny Górnej. Oceniana była przede wszystkim kreatywność, zgodność z tematem, estetyka wykonania, zastosowane umiejętności i oczywiście samodzielność.

Komisja konkursowa w składzie: dyrektor p. Lilianna Wilkowska, kierownik warsztatów szkolnych p. Dorota Beik, p. Renata Karwowska, p. Katarzyna Bobrowska i nasz jedyny  „ rodzynek” z kierunku krawieckiego Karol Walasiak jednogłośnie przyznała zwycięstwo.

I MIEJSCE  – UCZENNICE Z KLASY I B  NICOLA KUDŁA  I SANDRA KOPYCKA
II miejsce zajęła Katarzyna Szałańska z klasy II A i Joanna Kuświk z klasy IB.
III miejsce znikomą różnicą punktów zajęła Angelika Forczmańska z klasy IIA i Regina Gawron z klasy I B.

Wszystkim dziewczętom gratulujemy serdecznie pomysłowości, kreatywności i zdolności.

Organizator  : Joanna Łukasik i Dorota Beik