TURNIEJ MIKOŁAJKOWY PIŁKI NOŻNEJ


SPRAWOZDANIE Z V WOJEWÓDZKIEGO MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA SOSW NR 2 W SZCZECINIE

Dnia 6 grudnia 2018 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się V Wojewódzki Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Dyrektora naszego ośrodka. Do rywalizacji stanęło 7 drużyn reprezentujących województwo zachodniopomorskie:

– ze Stargardu, Sławna ,Polic , Nowego Czarnowa, Goleniowa oraz dwóch zespołów ze Szczecina- SOSW NR 2 ORAZ PSPS NR 67

Celem rozgrywek była m.in.:

– popularyzacja piłki nożnej wśród uczniów szkół i ośrodków

– promocja szkoły poprzez sport

– integracja  środowisk

Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” 6 min, zgodnie z zasadami „fair play”.

Tradycją naszego turnieju już od pięciu lat jest ścisła współpraca z piłkarzami szczecińskiej Pogoni m.in. uczniów  Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy w tym roku sędziowali wszystkie spotkania i dzielnie czuwali nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem całego turnieju( pod kierunkiem koordynatora sportu Pogoni Szczecin p. Rafała Andruszko).

W ostatecznej klasyfikacji Puchar Przechodni Dyrektora SOSW nr 2 ponownie pozostał w rękach gospodarzy, a kolejne miejsca zajęli:

–  SOSW ze Sławna

– Zespół Szkół z  Goleniowa

– PSPS nr 67 ze Szczecina

–  Szkoła Podstawowa ze Stargardu

–  Zespół Szkół z Nowego Czarnowa

– SOSW nr 1 z Polic

Niespodzianką  tegorocznej imprezy  dla  drużyny, która zdobyła  Puchar Przechodni Dyrektora  był krótki sparing  z  piłkarzami  szczecińskiej Pogoni

– RADOŚCI NIE BYŁO KOŃCA.

Na zakończenie sportowych zmagań wszystkie drużyny otrzymały z rąk pani dyrektor Lilianny Wilkowskiej oraz przybyłych piłkarzy Pogoni Szczecin pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe w postaci piłek, koszulek, szalików oraz  drobne upominki ufundowane przez organizatora i Klub Sportowy MKS „Pogoń” Szczecin.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowali:

1 .Damian Kuźniar –  najlepszy zawodnik drużyny

  1. Paweł Skarbowski
  2. Patryk Nowiak
  3. Czesław Gawron
  4. Adam Pawlak

6.Krzysztof Kuliński

 

WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH UCZNIÓW

 

 

 

Opracowały:

Iwona Zygoń

Karolina Klm- Malinowska