Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w tenisie stołowym


tenis ZSZ (70)2 W dniu 27 lutego 2019 roku odbyły się w naszym ośrodku Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w tenisie stołowym uczniów z placówek kształcenia specjalnego o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim.

 

Celem zawodów było:

  • popularyzowanie tenisa stołowego w środowisku uczniów szkół specjalnych;
  • integracja tych środowisk;
  • wyłonienie reprezentacji województwa na Mistrzostwa Polski w Tenisa Stołowego Szkół i Ośrodków Specjalnych PTSS „Sprawni Razem”.

 

Mistrzostwa otworzyła i powitała wszystkie przybyłe reprezentacje pani wicedyrektor mgr Jolanta Waszkiewicz.

 

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

  1. Karolina Stanke
  2. Krzysztof Kuliński
  3. Dominik Pirkoś

 

Mecze sędziowali:

  1. pani Karolina Klym-Malinowska
  2. pani Iwona Zygoń
  3. pani Marta Frąckowiak
  4. pan Sławomir Kasprzak
  5. pan Tadeusz Radzik

 

W mistrzostwach wzięło udział 6 drużyn z województwa zachodniopomorskiego:

  1. SOSW Pyrzyce
  2. SOSW Suliszewo
  3. SOSW Police
  4. SOSW Świnoujście
  5. ZSS Goleniów
  6. SOSW nr 2 Szczecin

 

Zawody sędziowali i czuwali nad ich przebiegiem następujący nauczyciele:

  1. Katarzyna Bobrowska
  2. Danuta Szymczyk-Borcz

Zawodniczki i zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani technicznie do rozgrywek i wykazywali wysoki , wyrównany poziom gry. Turniej miał za zadanie wyłonić reprezentację naszego województwa na Mistrzostwa Polski.
W tym roku nasze województwo będą reprezentowali:

  • Agata Pitura
  • Patrycja Huzarska
  • Filip Dudziński
  • Krzysztof Kuliński

 

Pani dyrektor Lilianna Wilkowska nagrodziła najlepszych zawodników mistrzostw oraz zakończyła zawody dziękując wszystkim zawodnikom za walkę i udział w zawodach.

 

Najlepsze zawodniczki mistrzostw:

Miejsce Imię i nazwisko Ośrodek
I Agata Pitura SOSW Pyrzyce
II Patrycja Huzarska SOSW Świnoujście
III Miranda Merta SOSW Świnoujście

 

Najlepsi zawodnicy mistrzostw:

Miejsce Imię i nazwisko Ośrodek
I Filip Dudziński SOSW Goleniów
II Krzysztof Kuliński SOSW Szczecin
III Piotr Chruszcz SOSW Świnoujście

 

Zawodnicy naszej szkoły zajęli miejsca:

Karolina Stanke                              VI

Krzysztof Kuliński               II

Dominik Pirkoś                                IV