IV OGÓLNOPOLSKI I IX WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY

cropped-logo.png

W dniu 20 marca 2019r.  w naszym Ośrodku odbył się         IV Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Matematyka w sztuce na poważnie                      i wesoło” dla uczniów branżowych szkół specjalnych I st i zasadniczych szkół zawodowych specjalnych..

Patronem projektu była Fundacja PKO Banku Polskiego oraz został objęty

• honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Magdalena Kulesza – Zarębska
  • honorowym patronatem Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza,
  • Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Jarosław Rzepa zaszczycił konkurs swoją obecnością. Za co bardzo dziękujemy.

Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn z województw: pomorskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Lista placówek:

1. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Dzierżoniowie
  2. Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie
  3. Zespół Szkół Specjalnych w Słupsku
  4. Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Wąsoszu
  5. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 8 w Koszalinie
  6. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Świętego Mikołaja w Kole
  7. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Chojnie
  8. Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku
  9. Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Goleniowie
  10. Zespół Szkół nr 5 im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie
  11. Gospodarze Branżowa Szkoła I st nr 12 im. Jana Pawła II w Szczecinie.

W ramach konkursu uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę z zakresu matematyki. Dodatkowym walorem tego konkursu był fakt, że łączył on wiedzę z wielu dziedzin.

Konkurs jest ważnym wydarzeniem dla społeczności związanej ze szkolnictwem specjalnym, gdyż dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną konkursy przedmiotowe organizowane są sporadycznie (rywalizowanie z rówieśnikami ze szkół masowych ze względu na swoją niepełnosprawność jest bezcelowe). Uczniowie z różnych stron Polski mieli nie tylko możliwość integrowania się ze sobą, ale również poznawania nowych miejsc. Dla niektórych  z nich jest to jedyna okazja wyjechania poza miejsce zamieszkania.

Uczniowie rywalizowali na III etapach:

W I etapie zwyciężali w klasyfikacji wojewódzkiej:

I miejsce: Zespół Szkół Specjalnych w Goleniowie Dawid Błaszczyk i Rafał Lieder

II miejsce: Zespół Szkół Specjalnych w Koszalinie Patryk Rogowicz i Kamil Dylowski

III miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Suliszewie Piotr Paczkowski i Krystian Połubka

W I etapie zwyciężali w klasyfikacji ogólnopolskiej:

I miejsce : Zespół Szkół Specjalnych w Goleniowie Dawid Błaszczyk i Rafał Lieder

II miejsce : Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Wąsoszu Adrian Haszowski i Jakub Plewniak- Filipowicz

III miejsce: Zespół Szkół Specjalnych w Gdańsku Angelika Struk i Damian Macholl

W II etapie poszukiwaliśmy mistrzów rachunków w kategorii dziewcząt i chłopców.

Mistrzynią została Angelika Struk z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku, I wicemistrzynią Paulina Korsak z Branżowej Szkoły I st nr 12 w SOSW nr 2 w Szczecinie.

a II wicemistrzynią Kamila Jancon z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku. Mistrzem rachunków został: Damian Macholl z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku, I wicemistrzem Dawid Blaszczyk z Zespół Szkół Specjalnych w Goleniowie oraz II wicemistrzem Adrian Haszowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wąsoszu .

W III etapie w części „matematyka na wesoło” uczniowie przystąpili do 5 konkurencji sprawnościowo – matematycznych. Mimo, że zadania wymagały od nich wysiłku młodzież z chęcią do ich przystępowała.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego, który był partnerem projektu oraz przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Młodzież i nauczyciele wyjeżdżali zadowoleni oceniając konkurs jako interesujący z doskonałą organizacją i miłą atmosferą.

pekao logo

logo-KO00_herb_podpis_patronat_pion_JR_krzywe