II turniej Bocce

bocce 2019 (28)W dniu 14 maja 2019 roku na sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie Szkoły Przysposabiąjacej do Pracy nr 2, aby rywalizować między sobą
o zwycięstwo w II Turnieju Bocce. Turniej odbył się w ramach programu profilaktyki: „Wiem, dlaczego higiena i ruch są ważne dla mojego zdrowia”.

O godzinie 14.00 turniej otworzyła i powitała wszystkich uczestników rozgrywek pani wicedyrektor Jolanta Waszkiewicz.

Klasy podzielone były na dwie grupy. W grupach zawodnicy rozgrywali turniej systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy wyłoniono dwa zwycięskie zespoły.
W dalszej części turniej rozegrany został systemem pucharowym. Zespół każdej drużyny składał się z trzech zawodników. Jedną z drużyn turnieju stanowili nauczyciele uczący w Szkole Przysposabiającej do Pracy nr 2.

Uczniowie z ogromną koncentracją walczyli o każdy punkt a ich umiejętności techniczne i taktyczne były bardzo wyrównane. Wychowawcy wspomagali swoich wychowanków dopingując oraz podpowiadając w jaki sposób wykonać rzut, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Było widać duże zaangażowanie ze strony zawodników jak i ich wychowawców.

Wyniki II Turnieju Bocce:

I miejsce – klasa I G 1.

II miejsce – klasa II G 1

III miejsce – nauczyciele

Turniej zakończyła pani dyrektor SOSW nr 2 Lilianna Wilkowska. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali drobne słodkie upominki.