„IV DZIEŃ NIEBIESKIEGO LATAWCA”

1 (9)W dniu 5 czerwca uczniowie klas IG1, IIG1, IIIG2 pod opieką nauczycieli: Anny Dorożyńskiej, Marty Frąckowiak, Katarzyny Bobrowskiej oraz Danuty Szymczyk-Borcz wzięli udział w spotkaniu integracyjnym „IV Dzień Niebieskiego Latawca”. Organizatorem imprezy, która odbyła się na terenie Jasnych Błoni było Krajowe Towarzystwo Autyzmu oraz Dzienny Ośrodek Terapeutyczno-Edukacyjny dla Osób z Autyzmem. Impreza nawiązywała do obchodzonych w kwietniu „Światowych Dni Autyzmu” i była wyrazem solidarności z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz z ich rodzinami, a celem integracja, wspólna zabawa, budowanie akceptacji społecznej.

W programie było wiele atrakcji: zabawy sportowe, warsztaty plastyczne, przejazdy ciuchcią, loteria fantowa, zdjęcia w fotobudce.

W imprezie uczestniczyły dzieci i młodzież z : Punktu Przedszkolnego „Słoneczna Dolina”, Przedszkole Specjalne nr 21 „Chatka Puchatka”, Integracyjne Przedszkole „Zdrowie”, Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Szczecinie, Przedszkole Specjalne Terapeutyczne SENSE, Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Akademia Słonia Trąbalskiego”, Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Stargardzie „OREW”, Szkoła Podstawowa nr 54, Fundacja Safer 3, Szkoła Podstawowa Montessori BONA VENTURA w Szczecinie, Szkoła Podstawowa nr 45, Publiczna Szkoła Specjalna nr 52, Szczecińskie Stowarzyszenie Pomocy Autystom RAZEM, Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 2.