OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ FUTSALU ZSS ,,SPRAWNI RAZEM”

turniej pW dniach 8 -10 listopad 2019 roku 8 najlepszych reprezentacji województw z terenu całego kraju wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Futsalu ,,Sprawni Razem” w Płocku. Głównym organizatorem Turnieju był Uczniowski Klub Sportowy ,,Lasotczak” a współorganizatorem Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Płocku, Związek Stowarzyszeń Sportowych ,,Sprawni Razem” oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Drużynę województwa zachodniopomorskiego tworzyli uczniowie z Suliszewa, Pyrzyc, Stargardu,  oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 ze Szczecina w składzie:

Damian Kuźniar III B

Paweł Skarbowski II B

Filip Ratajczak I E

Turniej rozpoczął się już w piątek. Drużyny podzielone na dwie grupy rozgrywały swoje pierwsze pojedynki. Drugi dzień rozgrywek to także mecze w grupach, półfinały i finały. Wśród przyjezdnych drużyn, od samego początku można było zauważyć, że o miejsce na podium będzie dość trudno. Poziom gier stał na bardzo wysokim poziomie, żadna z drużyn nie chciała się poddać bez walki. W końcowym efekcie podczas meczu finałowego na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna kujawsko – pomorskiego (Inowrocław), która po emocjonującym pojedynku pokonała warmińsko mazurskie (Elbląg). Reprezentacja Mazowsza zajęła III miejsce. Organizatorzy dla uczestników Turnieju przygotowali puchary, medale, nagrody rzeczowe oraz niespodziankę, która polegała na wspólnym wyjściu na mecz PKO  extra klasy pomiędzy drużynami Wisły Płock a Cracovią.

Ogromne gratulacje dla naszych chłopców!

Karolina Klym – Malinowska