Magia i wróżby w andrzejkowy wieczór

DSC_1846,,Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej –w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.’’

Dnia 28.11.2019 odbyła się zabawa andrzejkowa, którą jak co roku zorganizował Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Czwartek w naszej szkole przebiegał  pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Aula szkolna zamieniła się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością losował przepowiednie z drzewka szczęścia, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru i oczywiście nie mogło zabraknąć lania wosku. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Miłym akcentem wieczoru był pokaz magii przez zaproszonych gości ( dzięki P. Monice Zamojcin). Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku, przekąsek i napojów. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i wesołej atmosferze.

1. Roszyk, A. Rzepkka, M. Zamojcin,
  2. Jemielity, A. Bonikowska-Tyl