IV Biegowy Festyn Mikołajkowy

IMG_4282W dniu 18 grudnia 2019 roku młodzież Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 2 pod opieką:

• pani Katarzyny Bobrowskiej,
  • pani Danuty Szymczyk-Borcz

wzięła udział w IV Biegowym Festynie Mikołajkowym, który się odbył w Parku Kasprowicza.

Celem imprezy była popularyzacja biegania i marszobiegów jako jedna z najprostszych form ruchu, integracja oraz wspólna zabawa z elementami ruchowymi.

Uczestnicy:

• Paweł Poliński,
  • Damian Królikowski,
  • Krzysztof Kotlicki,
  • Zuzanna Suda,
  • Adrianna Bachorska,
  • Amelia Kwaśniak,
  • Dominik Chlubek,
  • Natalia Górska,
  • Czesław Nosek,
  • Sandra Smoliga.

Na miejscu na uczniów czekało wiele atrakcji sportowych (przeciąganie liny, bitwa na piłki) oraz zabawy przy muzyce i co najważniejsze spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Po rozgrzewce przeprowadzonej oczywiście pod okiem Świętego Mikołaja udaliśmy się na miejsce startu. Podzieleni na kategorie wiekowe spróbowaliśmy swoich sił oraz sprawdziliśmy kondycję podczas biegu. Na mecie każdy uczestnik otrzymał złoty medal, na który zdaniem Mikołaja w pełni zasłużył. Po pokrzepieniu się gorącą herbatą każdy z nas miał osobistą audiencję u Świętego Mikołaja, który doskonale wiedział (nie wiadomo skąd) czy byliśmy grzeczni. A, że oczywiście byliśmy grzeczni lub co niektórzy obiecali poprawę, otrzymaliśmy paczkę złożoną ze słodyczy. Zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do szkoły.