TURNIEJ „POZNAJMY SIĘ”

IMG-20200304-WA0024Dnia 4 marca 2020 roku na terenie naszego Ośrodka po raz siódmy odbył się Turniej Zadań Rozmaitych „Poznajmy się”. W tym roku w imprezie wzięło udział 8 szkół  (ze Szczecina, Nowego Czarnowa, Kamienia Pomorskiego oraz Stargardu), które stworzyły 15 drużyn rywalizujących o zwycięstwo, łącznie 88 osób.

Każda drużyna musiała wykonać 8 różnorodnych zadań indywidualnie przydzielonych z przygotowanych 16 konkurencji.

Uczestnicy musieli się zmierzyć z zadaniami, które wymagały od nich wykazania się szerokim wachlarzem umiejętności: między innymi – wykonanie drewnianej zabawki logicznej, stroika wielkanocnego czy zawieszki do breloka; przygotowanie parówek w cieście, bajaderki czy wyszywanie elementów dekoracyjnych na kartonie bądź przyszywanie aplikacji do materiału; sprawność fizyczna i umiejętności komputerowe oraz wokalne także były sprawdzane.

Po trudach związanych z udziałem w poszczególnych konkurencjach na auli czekał na uczestników oraz ich opiekunów  słodki poczęstunek, kawa, herbata, sok, bardzo chwalony przez wszystkich ciepły krupnik oraz własnoręcznie przygotowane przez uczestników parówki w cieście i bajaderki.

Uczestnicy, jak co roku otrzymali puste torby (wykonane z pomocą uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy nr 2), które wypełnili w trakcie imprezy zdobytymi, zrobionymi własnoręcznie nagrodami. Tym razem wyłonienie najlepszej drużyny nie było trudne, gdyż bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 67 w Szczecinie (drużyna 2). Gratulujemy!!!

Impreza przebiegła bez żadnych problemów, a było to możliwe jedynie dzięki zaangażowaniu w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju wielu nauczycieli oraz uczniów naszej placówki. Razem ponad 60 osób zaangażowało się w pracę, przygotowując i przeprowadzając konkurencję, dbając o wystrój i poczęstunek, nagłośnienie, robiąc zdjęcia  czy opiekując się naszymi gośćmi. Na szczególną uwagę i pochwałę zasługują zarówno nauczyciele jak i uczniowie, którzy po raz pierwszy brali udział w takim przedsięwzięciu.

Za tak dobrą, owocną i bezproblemową współpracę bardzo dziękujemy.

Koordynatorzy Turnieju:

Dorota Beik i Anna Zacharewicz