Naprawdę lubimy czytać – konkurs czytelniczy 2021

20210421_141626_resized (Copy)21 kwietnia 2021 roku o godzinie 14.00 odbyło się spotkanie młodzieży, dla której czytanie to przyjemność. Konkurs pod hasłem: „Lubię czytać, więc czytam” jest w naszej szkole kolejną już edycją czytelniczych potyczek i cieszy się popularnością. Do szkolnej auli, zachowując  wszelkie zasady reżimu sanitarnego, przybyło 17 osób ze wszystkich klas Ośrodka. Uczniowie samodzielnie, w zależności od upodobań, wybierali książki, które następnie zaprezentowali przed jury. W czasie konkursu zaprezentowano najnowsze tytuły pozyskane z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Najbardziej poczytne książki to powieści dotyczące problemów młodzieży, a także powieści sf i przygodowe. Spośród lektur młodzież wybrała między innymi powieść polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Z licznego grona uczniów nagrodzono pierwszymi miejscami troje i przyznano kilka wyróżnień. Dla jury nie było to łatwym zadaniem, gdyż wszyscy uczestnicy przygotowali się bardzo starannie i włożyli w to dużo serca. Oceniający byli zachwyceni wyborem książek i zaangażowaniem uczestników.

Wyniki konkursu:

Branżowa szkoła

I miejsce Wiktoria Niedźwiedzka II g

II miejsce Karol Konieczny  III c

III miejsce Ewelina Suchomska  II g

Wyróżnienia: Weronika Krywult i Jolanta Pużycka

SPDP

I miejsce Sandra Smoliga

II miejsce Weronika Konopka i Amelia Rajnerowicz

Gratulacjom nie było końca, a już sam udział w konkursie to wygrana.

A co dalej?

Jednak na tym nie koniec konkursowych atrakcji. Po konkursie czytelniczym dla młodzieży odbył się konkurs dla pracowników szkoły. Zadaniem uczestników było przeczytanie przygotowanych przez jury tekstów. Zadanie nie było proste, gdyż łamańce językowe wymagały od nauczycieli świetnej dykcji i ekspresji wypowiedzi. Pojawiały się teksty J. Tuwima, A. Fredry i J. Brzechwy oraz teksty publicystyczne, które należało przeczytać z podkreśleniem emocji. To, co zobaczyło i usłyszało jury, przekraczało najśmielsze wyobrażenia. Wszyscy uczestnicy przeczytali teksty rewelacyjnie, a także pokazali prawdziwy kunszt aktorski. Nagrodą był sok pomidorowy.