Wizyty zawodowe

IMG_20220315_120117Wizyty zawodowe  stanowią nieodzowny element w poznaniu przez uczniów nowości jak również  przyszłych ich miejsc pracy.

Uczniowie klasy I c i III c kierunku krawiec w dniu 15 marca 2022 roku pod opieką pani Joanny Łukasik i Edyty Teski oraz Doroty Beik zwiedziły zakład krawiecki  DANA NOVA  przy ul.  Litewskiej w Szczecinie.

Uczniowie klas I a, II a, kierunku pracownik pomocniczy stolarza oraz uczniowie klasy III a kierunku tapicer pod opieką pani Aliny Gerwatowskiej i pana Mariana Piątkowskiego zwiedzili zakład VERDI MEBLE  przy ul. Łukasińskiego w    Szczecinie,produkującego  meble tapicerowane.

Uczniowie klas IE oraz IIb – kierunek ogrodnik również odwiedzają profesjonalne szklarnie w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego ( dotychczas Centrum Kształcenia Ogrodniczego) w Zdrojach wraz z nauczycielami zwodu panią Malwiną Kowalczyk- Dworzyńską i panem Jackiem Kaczorkiewiczem.

Wycieczki zostały tak przemyślana aby  uczniowie zapoznali się  ze strukturą zakładów. To co zobaczyli i poznali  pozwoli im na lepsze zrozumienie treści programowych z przedmiotów  zawodowych.

Obserwacja nowych rozwiązań technologicznych i nowych wymagań jakie będzie stawiać absolwentom rynek pracy pozwoli nauczycielom dostosować treści kształcenia zgodnie z tymi nurtami.