IX RAJD im. JANA PAWŁA II SZLAKAMI CZESŁAWA PISKORSKIEGO

18 maja 2023 roku odbył się IX RAJD im. JANA PAWŁA II SZLAKAMI CZESŁAWA PISKORSKIEGO
ŚWIĘTO PATRONÓW Pod hasłem: SPĘDZAMY CZAS AKTYWNIE

W tym roku nauczyciele wraz z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Szczecinie zorganizowali w ramach dnia Patronów – Rajd im. Jana Pawła II szlakami Czesława Piskorskiego pod hasłem „Spędzamy czas aktywnie”.
Młodzież pod opieką wychowawców ruszyła spod szkoły na wybrane przez siebie trasy. Pierwsza z nich prowadziła przez Jasne Błonia pod pomnik papieża Polaka Jana Pawła II, największego podróżnika wśród papieży, tam młodzież wraz z zaproszonymi gośćmi zapaliła znicze i złożyła kwiaty, idąc dalej na metę, czyli Polanę Sportową w Parku Leśnym Głębokie, rozwiązywała zadania dotyczące integracji grup z opiekunami
(np. odrysowywali swoje dłonie wpisując w nich co ich interesuje oraz znak z zodiaku, aby wiedzieć kiedy kto ma urodziny, poznając okolice z najciekawszymi atrakcjami analizowali mapę trasy, wymyślali hasła reklamowe o zdrowym stylu życia).
Na dwóch pozostałych trasach, przebiegających po Parku Leśnym Arkonki oraz wokół jeziora Głębokiego uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi z innych placówek kształcenia specjalnego także rozwiązywali zadania bawiąc się przy tym aktywnie..
Na mecie rajdu organizatorzy przewidzieli dla wszystkich posiłek turystyczny – kiełbasę do upieczenia przy wspólnym ognisku, kawiarenkę słodkości przygotowaną przez uczniów kierunku cukiernik i uczniów SPdP jak również zasponsorowane drożdżówki i ciastka z firmy Artisan. Każda szkoła biorąca udział w rajdzie otrzymała pamiątkowy dyplom uczestnictwa. Wszyscy mieli także możliwość zdobycia słodkich nagród w różnych konkursach i konkurencjach sportowych, zawodowych przygotowanych na wesoło ale w taki sposób aby młodzież poznała zawody kształcone w BS I st. mieszczącej się w SOSW nr 2. Ponadto swoje konkurencje przygotowali zaproszeni przez Panią Magdalenę Sowińską goście z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, a pracownicy Straży Pożarnej prezentowali wyposażenie swojego samochodu i opowiadali o swojej pracy.

Mamy nadzieje, iż wspólnie spędzony czas pozwolił młodzieży na nawiązanie nowych znajomości, poznanie najpiękniejszych okolic Szczecina, a przede wszystkim poznanie się w środowisku klasowym i aktywnie spędzenie czasu. Wyniki konkursu na najlepsze zdjęcie klasowe poznacie wkrótce.
Uczestnikami rajdu w tym roku oprócz uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników naszego ośrodka byli zaproszeni goście ze szkół kształcenia specjalnego i placówek integracyjnych z województwa zachodniopomorskiego.
Dziękujemy za przybycie i wspólne świętowanie:
Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 67 w Szczecinie,
Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 25 w Szczecinie,
Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Tanowie,
Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu dla Dzieci Słabosłyszących w Szczecinie,
Szkole Podstawowej Specjalnej im. Juliana Tuwima ze Stargardu,
Młodzieżowemu Ośrodkowi Socjoterapeutycznemu z Waniorowa,
Zespołowi Szkół Nr 5 im. Tadeusza Tańskiego ze Stargardu,
Zespołowi Szkół Specjalnych z Nowego Czarnowa
Podsumowując w naszej niecodziennej wędrówce uczestniczyło ponad 400 osób.

W myśl motta naszego patrona Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” chcieliśmy podziękować osobom prywatnym i firmom, czyli przyjaciołom szkoły, dzięki którym każdy z uczestników tej niecodziennej uroczystości wyszedł uśmiechnięty i zadowolony
.
Dziękujemy:
Nauczycielom za ich zaangażowanie w przygotowanie imprezy w szczególności panią przewodzącym tegorocznej imprezie: Lucynie Szczemiesrskiej i Barbarze Kozłowskiej, a przede wszystkim Dorocie Beik.
Radzicom naszych uczniów pani Dorocie Zawadzkiej mamie Tobiasza z klasy III g4,
pani Ewie i panu Mariuszowi Kamińskiemu rodzicom Daniela z klasy II e za wsparcie finansowe zakupu cukierków – nagród za konkurencję
Panu Antoniemu Osadcy tacie Joanny z klasy I g1 za zakup kiełbas oraz keczupu i musztardy.
Panu Jackowi Janiakowi – dyrektorowi Domu Kultury „Słowianin” za zakup 400 kiełbas i 40 bochenków chleba oraz bułek,
Panu Stanisławowi Włodarczykowi z Hurtowni mięsa, wędlin i drobiu „Joanna” z Dąbia za przekazanie kiełbas.
Panu Markowi Jani – właścicielowi „Piekarni z ulicy Długosza” w Szczecinie za 100 bułek,
Panu Markowi i Malwinie Jackowskim z firmy Artisan za ufundowanie słodkości.
Uczniom i nauczycielom kierunku cukierniczego oraz uczniom i nauczycielom gospodarstwa domowego w Szkole Przysposabiającej do Pracy za wykonanie słodkiego poczęstunku i ciasteczek jako nagród za wykonane zadań na trasach..
Prezesowi Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus panu Pawłowi Malinowskiemu za zorganizowanie drewna na ognisko

Podsumowując dziękujemy wszystkim, że byliście z nami w dniu naszych Patronów!
Czekamy na was za rok!