Tydzień Kwalifikacji Zawodowych

DSC_0548W ramach Drugiego Europejskiego Tygodnia Kwalifikacji Zawodowych „Odkryj swój Talent” w dniach 21 i 22 listopada 2017 roku zorganizowaliśmy  warsztaty zawodowe.  Zaprosiliśmy uczniów placówek kształcenia specjalnego oraz placówek integracyjnych wraz z nauczycielami i rodzicami.

Celem warsztatów było pokazanie naszej oferty kształcenia zawodowego, umożliwienie zaproszonym uczniom udziału w ciekawych zajęciach, sprawdzenie umiejętności praktycznych oraz ,, odkrycie” swojej przyszłej drogi zawodowej.

Przygotowaliśmy trzy godzinne warsztaty w pracowniach zajęć praktycznych na kierunku krawieckim, ogrodniczym, hotelarskim , stolarskim, kucharskim i cukierniczym oraz montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Młodzież uczestnicząca w warsztatach    z dużym zaangażowaniem wykonywała różne zadania: uszyła breloczek z wykorzystaniem filcu, upiekła pierniki, ciasto na tortille i przygotowała   rollo  kebab  drobiowy. Zajęcia zakończyły się degustacją przygotowanych potraw.  Goście wykonali stroiki świąteczne,  świeczniki, mikołaje na brzozie,  uczyli się ścielić łóżko, składać ręczniki i serwetki do ozdabiania stołu. Ponadto były również  typowo męskie zajęcia: szpachlowanie, malowanie, tapetowanie, struganie, wiercenie, wpijanie gwoździ , szlifowanie. Wszystkie zajęcia odbywały  pod opieką fachowców czyli nauczycieli zawodu i  przysposobienia do pracy. W pracowni ceramicznej odbyły się zajęcia z glinotworzenia.

Mamy nadzieje, iż uczestnicy warsztatów odkryli swoje talenty zawodowe. Miło nam było, gdy nasi goście żegnali się z nami z uśmiechem na twarzy.