X Ogólnopolski Turniej Mistrzostw Polski w Warcaby


20171125_095735 25 listopada 2017 roku uczniowie z naszej szkoły  Adrian Bronicki z klasy III C i Piotr Stanke z klasy III B pod opieką Pani Karoliny Klym – Malinowskiej wzięli udział w X Ogólnopolskim Turnieju Mistrzostw Polski w Warcaby w Miłakowie. W tym roku na Mistrzostwa do Miłakowa przyjechało 31 zawodników z większości województw w Polsce.

Celem zawodów było

– popularyzowanie gry w warcaby,

– wyłonienie reprezentacji na Mistrzostwa Europy,

–  integracja środowiska rówieśniczego

W klasyfikacji ogólnej województw (kategoria open – bez limitów wiekowych) reprezentanci naszego województwa Piotr Stanke, Adrian Bronicki i Anna Grzelak z Suliszewa uplasowali się na 3 miejscu. Wysoki poziom gry warcabistów zapewnił im awans do Mistrzostw Europy w Warcabach 64-polowych, które odbędą się w Polsce na zamku w Nidzicy  7 –  15 maja 2018 r.

Wielkie gratulacje dla naszych uczniów za udział w mistrzostwach na szczeblu ogólnopolskim!