Konkurs ortograficzny

2018-02-09 11.25.48W piątek, 9 lutego 2018 r. o godz. 11 odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny.

W ortograficznych rozgrywkach mógł wziąć udział każdy uczeń, zarówno ze szkoły branżowej, zawodowej jak i ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie poprawnej pisowni wśród młodzieży, a także budzenie szacunku do języka polskiego.

Ortografia polska nie jest prosta, jednak to nie zniechęciło uczniów naszej szkoły, którzy poważnie podeszli do rozgrywek i  punktualnie przybyli na dyktando. Tekst nie był łatwy. Pojawiło się wiele wyrazów zawierających pułapki ortograficzne, m.in. hiacynt, hałas, Jerzyk czy wszyscy.

Cieszy fakt, że wielu młodych ludzi rozumie, jak ważnym i jednocześnie ważnym elementem w życiu każdego człowieka jest poprawna pisownia, i że warto ćwiczyć tę umiejętność.

Zwycięzcami konkursu „MISTRZ ORTOGRAFII 2018” zostali:

I miejsce ex aequo Janusz Ochociński kl. I c szkoła branżowa i Sebastian Mikołajczyk 2 G 1 Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 2,

II miejsce Grzegorz Stasiak   kl. III G 3 Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 2,

III miejsce ex aequo Dominika Kołodziejczyk kl. III c i Karolina Kwiecień kl. I a szkoła zawodowa i szkoła branżowa.

Wyróżnienie otrzymał Sylwester Sowa kl. III b szkoła zawodowa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przybycie.

Gratulujemy zwycięzcom!