Praktyki tygodniowe kierunku PPOH

bty

HOTELARZE  ”PE – EL”

W dniach 01.06 – 07.06. 18r. uczniowie kierunku PPOH Żaneta Gorzelak, Aldona Lebiedź i Dawid Szczepankiewicz oraz Łukasz Kuźniar z kierunku kucharz odbyli Tygodniowe Praktyki w Ośrodku Wypoczynkowym „Za Regą” w Mrzeżynie.

Mieszkaliśmy w apartamentach jak goście.

Pracowaliśmy przez 7 godzin dziennie.

Do naszych obowiązków należało:

1. Obsługa gości w czasie śniadania i obiadu, porządkowanie jadalni po posiłkach, zmywanie naczyń, porządkowanie pomieszczeń kuchni.
  2. Porządkowanie pokoi hotelowych i apartamentów: zmiana pościeli, wycieranie kurzy, odkurzanie i mycie podłogi, porządkowanie łazienki.
  3. Odchwaszczanie skarpy, grabienie szyszek z trawników na terenie całego obiektu.
  4. Mycie okien przy recepcji, zamiatanie pomieszczeń ogólnodostępnych.

Po bardzo ciężkiej pracy w pocie czoła i w wielkim upale mieliśmy czas wolny. Zwiedzaliśmy pobliskie Mrzeżyno, port rybacki, spacerowaliśmy brzegiem morza.

To Pani Dominika Dulat zgodziła się nas gościć i pozwoliła nam zobaczyć jak pracuje się w takim obiekcie noclegowym.

Był to kolejny wyjazd uczniów na tygodniowe praktyki.