BIEGI PRZEŁAJOWE

20180918_122820Sprawozdanie z wojewódzkich biegów przełajowych rozgrywanych na trasach Lasku Arkońskiego

W dniu 18 września 2018 roku odbyły się  biegi przełajowe dla uczniów szkół i ośrodków województwa zachodniopomorskiego.

Celem zawodów było:

– popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej

– wykorzystanie biegania do poprawy zdrowia fizycznego

– integracja

– wyłonienie reprezentacji województwa zachodniopomorskiego na Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych, które odbędą się w Warszawie w dniach 21-22.09.2018.

Organizatorem był:

Zespół Szkół Specjalnych Nr 12 w Szczecinie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Iskierka”.

W imprezie wzięło udział ponad 100 zawodników z 10 szkół i ośrodków z całego województwa zachodniopomorskiego;

– ZSS Stargard

Zgodnie z regulaminem imprezy uczniowie, którzy zdobyli dwa medalowe miejsca w swojej kategorii biegowej otrzymali awans do udziału w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Warszawie  w dniach  21-22.09 2018.

W kategorii dziewcząt na 1500m naszą szkołę reprezentowały;

– uczennica klasy II a- Wiktoria Piecewicz, która zajęła II miejsce ( srebrny medal) i tym samym uzyskała awans do udziału w Mistrzostwach Polski

–  uczennica klasy IIc – Weronika Krywult , która uplasowała się na 4 punktowanym miejscu tuż za podium

W kategorii chłopców na 3000m mieliśmy 5 reprezentantów szkoły;

Dominik Pirkoś ( kl. III B), który  nie oddał prowadzenia i z dużą przewagą pokonał linię mety zdobywając  tytuł Mistrza województwa zachodniopomorskiego i awans na Mistrzostwa Polski do Warszawy.

– Czesław Gawron ( II C)- zdobył brązowy medal , ale zgodnie z regulaminem nie uzyskał kwalifikacji na Mistrzostwa Polski

– Andrzej Silezin ( Ib) – na 25 zawodników zajął 7 miejsce

– Kacper Bucholc ( II C) – minął metę jako 9 zawodnik

– Paweł Skarbowski ( I B) – pokonał linię mety na 18 miejscu

Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom naszej szkoły za udział w wojewódzkich biegach przełajowych , a szczególne podziękowania składamy  Dominikowi i  Wiktorii  za zdobycie Mistrzostwa i Wicemistrzostwa województwa zachodniopomorskiego w biegach przełajowych i mocno trzymamy kciuki na starcie w Mistrzostwach Polski.                                        Op. Iwona Zygoń