MAMY W NASZEJ SZKOLE BRĄZOWEGO MEDALISTĘ MISTRZOSTW ŚWIATA

Dominik Pirkoś  medalistą Mistrzostw Świata

W dniach 6-18 sierpnia 2018 r odbywały się w Szwecji Mistrzostwa Świata Inas w piłce nożnej.

Puchar ten  został rozegrany w czterech urokliwych miastach :
Karlstad, Kil, Arvika i Kristinehamn.

Naszą szkołę na tych mistrzostwach reprezentował zdobywca tytułu Mistrza Polski  i członek kadry narodowej –  Dominik Pirkoś.

Ogólnie w zawodach brało udział 9 drużyn z całego świata podzielonych na dwie grupy,

Grupa A : Niemcy, Szwecja, RPA, Argentyna, Francja

Grupa B: Polska, Rosja,Japonia, Arabia Saudyjska

W rozgrywkach eliminacyjnych Polacy grając w grupie B  pokonali Rosję 4;1, Japonię 2:1 oraz zremisowali z Arabią Saudyjską 0:0.

W półfinale po rzutach karnych przegrali z reprezentacją Argentyny 4:6 co dało im  możliwość gry o brązowy medal.

W meczu o trzecie miejsce polska reprezentacja pokonała drużynę Francji 4:1.  Ogromny sukces naszych zawodników dowodzi nie tylko wspaniałej formy, ale przede wszystkim woli walki, którą Polacy przejawiali do ostatnich minut turnieju.

Gratulacje należą się również wszystkim tym, którzy pomagali piłkarzom, szkolili ich oraz zorganizowali wyjazd biało-czerwonych do Szwecji.