XXIV Integracyjne Mistrzostwa w pływaniu

Dnia 13 stycznia 2019 r w Policach odbyły się XXIV Integracyjne Mistrzostwa Szkół i Ośrodków Specjalnych w pływaniu „Zawody Mikołajkowe”( przeniesione z 9 grudnia 2018r) .

Celem zawodów było przede wszystkim popularyzowanie pływania w środowisku uczniów szkół specjalnych- podnoszenie ich sprawności  , a także integracja tych środowisk.

W imprezie uczestniczyło 107 zawodników z 12 ośrodków i szkół specjalnych, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych.

Naszą szkołę reprezentowali :

– Wiktoria Piecewicz

– Mateusz Ambroziak

– Andrzej Silezin

– Czesław Gawron

W ostatecznej klasyfikacji najlepsze miejsce wśród naszych uczniów uzyskała Wiktoria Piecewicz, która na dystansie 25 m stylem dowolnym zdobyła srebrny medal, a na dystansie 50 m stylem grzbietowym – brązowy medal.

Oprócz konkurencji indywidualnych uczniowie naszego ośrodka brali udział w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym , którą ukończyli na miejscu  4 zdobywając dla szkoły pamiątkowy puchar i dyplom.

Głównym organizatorem mistrzostw był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych” Amicus”, który zadbał o puchary,  nagrody rzeczowe i drobne upominki dla wszystkich uczestników zawodów.

Opracowała: Iwona Zygoń