„Cuda Celestyny”- wycieczka cukierników


cuda celestyny2Wycieczka zawodowa do pracowni CUDA CELESTYNY 21.01.2019r.

” To nie była łatwa droga. Prawdę mówiąc nie ma łatwych dróg, jeżeli obierasz za cel realizację swojego wielkiego marzenia. Otwarcie pracowni zdrowych wypieków jest dla mnie ogromną radością. Nie mogę się już doczekać, kiedy wspólnie będziemy mogli przygotowywać ciasta i inne słodkie przekąski”

Tak pisała Pani Celestyna zapraszając wszystkich na otwarcie swojej pracowni CUDA CELESTYNY.
Skorzystaliśmy z zaproszenia i wybraliśmy się z grupą cukierników z klasy 2C pod opieką pani Moniki Zamojcin zobaczyć jakie cuda dla gości przygotowała Pani Celestyna. Wycieczka miała na celu przybliżyć uczniom temat zdrowych wypieków- i było na co popatrzeć !! Pracownia piękna, duża – czuliśmy się jak w domu:) A co więcej- wszystkiego można było spróbować! Były torty, muffinki,brownie…wszystko przepyszne i pieczone według „zdrowych” receptur (wegańskie, bez pszenicy). Atmosfera cudowna. Pani Celestyna chętnie odpowiadała na wszystkie pytani. Opowiadała o „zdrowych” tortach, wypiekach i recepturach, które jak się okazuje nie są takie straszne jak się wydaje:). Może zagoszczą w naszym cukierniczym menu:)
Pani Monika sprawdziła swoje umiejętności pieczenia babeczek i wzięła nawet udział
w warsztatach.
Wycieczka była udana, bardzo „smaczna” i miejmy nadzieję w przyszłym roku zaowocuje bliższą współpracą z Panią Celestyną.

Opracowała
Monika Zamojcin