Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych

20190407_095738Sprawozdanie z Mistrzostw Polski w biegach przełajowych.

W dniach 6-7.04.2019 w Trzebnicy odbyły się Mistrzostwa Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni- Razem” połączone wspólnie  z Mistrzostwami Świata Federacji INAS.

Celem zawodów była przede wszystkim popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, jak również wykorzystanie biegania do poprawy zdrowia fizycznego.

W imprezie uczestniczyli zawodnicy z 12 województw naszego kraju oraz czołowi  zawodnicy i zawodniczki z  Hiszpanii, Portugali, Czech, Polski, Włoch oraz Szwecji.

Naszą szkołę na tych zawodach reprezentowali uczniowie , którzy wygrali wojewódzkie biegi przełajowe i tym samym zakwalifikowali się do udziału w Mistrzostwach Polski:

1. Wiktoria Piecewicz
  2. Czesław Gawron

Wiktoria w swojej kategorii biegowej na 2000m uplasowała się na 9 miejscu, a Czesław na dystansie 3000m zajął ostatecznie 15 miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom udziału w Mistrzostwach Polski i życzymy im dalszych sukcesów w osiąganiu jak najlepszych wyników .

Op. Iwona Zygoń