Biegi przełajowe na trasach Lasku Arkońskiego


20190327_120447Sprawozdanie z wojewódzkich biegów przełajowych rozgrywanych na trasach Lasku Arkońskiego

W dniu 27 marca 2019 roku odbyły się  biegi przełajowe dla uczniów szkół i ośrodków województwa zachodniopomorskiego.

Cel zawodów to m.in :

– popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej

– wykorzystanie biegania do poprawy zdrowia fizycznego

– integracja środowisk

– wyłonienie reprezentacji województwa zachodniopomorskiego na Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych w Trzebnicy (5-7 04.2019)

Organizatorem był:

Zespół Szkół Specjalnych Nr 12 w Szczecinie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Iskierka”.

W imprezie wzięło udział 100 zawodników z 12 szkół i ośrodków z całego województwa zachodniopomorskiego;

– SOSW Chojna

– SOSW Suliszewo

– SOSW Szczecinek

– ZSS Goleniów

– PSPS nr 25 Szczecin

– SOSW nr 2 Szczecin

– SOSW Świnoujście

– OSW Pyrzyce

– MOW Waniorowo

– SPS Stargard

– SOSW nr1 Police

– PSPS nr 67 Szczecin

Naszą szkołę reprezentowali:

–  Dominik Pirkoś ( 3000m)

– Czesław Gawron ( 3000m)

– Wiktoria Piecewicz ( 1500 m)

Zgodnie z regulaminem imprezy uczniowie, którzy zdobyli trzy medalowe miejsca w swojej kategorii biegowej otrzymali awans do udziału w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Trzebnicy w dniach  5-7.04 2019.

W kategorii dziewcząt na 1500m naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II a – Wiktoria Piecewicz , która uplasowała się na 1 miejscu, zdobywając tym samym tytuł Mistrzyni województwa zachodniopomorskiego i awans do udziału w Mistrzostwach Polski.

W kategorii chłopców na 3000m uczeń klasy III b– Dominik Pirkoś  nie miał sobie równych, od początku do końca biegu utrzymywał swoje prowadzenie i w pięknym stylu pokonał wszystkich rywali zdobywając tym samym tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego i pewny  awans do udziału w Mistrzostwach Polski .

Podobnie w tej  samej kategorii biegowej na 3000m  uczeń klasy IIc – Czesław Gawron zajął II   miejsce( wicemistrz województwa) i również zgodnie z regulaminem uzyskał nominację do udziału w Mistrzostwach Polski.

Serdecznie gratulujemy Dominikowi, Czesławowi i Wiktorii zdobycia tytułu mistrza i wicemistrza województwa zachodniopomorskiego w biegach przełajowych oraz  mocno trzymamy kciuki na starcie w Mistrzostwach Polski.

 

 

Opr. – Iwona Zygoń

Karolina Klym- Malinowska