VI Regionalny Turniej Piłki Nożnej


20190515_132615Sprawozdanie z VI Regionalnego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zorganizowanym przez PSPS NR 67 w Szczecinie, Urząd Miasta Szczecin, Olimpiady Specjalne Polska Region zachodniopomorski, UKS  Iskierka.

W dniu 15.05.2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w VI Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym w ramach Olimpiad Specjalnych.

Cel rozgrywek to przede wszystkim:

  • popularyzacja i upowszechnienie piłki nożnej osób niepełnosprawnych,
  • usystematyzowanie procesu szkolenia osób niepełnosprawnych,
  • sportowa rywalizacja w duchu dobrej zabawy,
  • kwalifikacje na turniej ogólnopolski.

 

W turnieju brało udział 5 drużyn :

– SSP nr 25 Zdroje

– SOSW nr 2 Szczecinek

– SOSW Bobrowo

– SSP nr 67 Szczecin

– SOSW nr 2 Szczecin

Wszystkie mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Uczniowie naszej szkoły w pięknym stylu wygrali trzy spotkania i zremisowali z faworytem tego turnieju drużyną ze Szczecinka 1;1, jednak różnicą bramek to właśnie  nasi zawodnicy sięgnęli po Tytuł Mistrza  tego turnieju zdobywając złote medale i najwyższy w historii szkoły puchar rozgrywek.

 

W składzie naszej złotej drużyny wystąpili:

– Dominik Pirkoś

– Patryk Nowiak

– Paweł Skarbowski

– Andrzej Silezin

– Czesław Gawron

– Patryk Pietrzykowski

– Kamil Kunowski

Najlepszym zawodnikiem naszej szkoły był jak zawsze rewelacyjny Dominik Pirkoś, który zdobył najwięcej bramek  i doprowadził swoją grą do zwycięstwa we wszystkich spotkaniach i tym samym do zdobycia Mistrzostwa VI Regionalnego Turnieju Piłki Nożnej.

WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW

 

Op. Iwona Zygoń

Karolina Klym- Malinowska