II Regionalny Turniej Badmintona


maj (7)W dniu 15 maja 2019 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 2 wzięli udział w II Regionalnym Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych. Organizatorem turnieju był Klub Olimpiad Specjalnych „Błyskawica” działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Szczecinie. Zawody odbyły się na kortach tenisowych w Szczecinie przy ul. Tenisowej 38.

Celem imprezy była popularyzacja badmintona jako dyscypliny sportu dla osób
z niepełnosprawnością intelektualną, stworzenie warunków do rywalizacji i sprawdzenia możliwości zawodników z różnych Klubów Regionu oraz podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w trakcie treningów prowadzonych w Klubach.

Zawody odbywały się zgodnie z Oficjalnymi Przepisami Sportowymi Special Olimpics

 

Zawodnicy zostali klasyfikowani do grup sprawnościowych w oparciu o:

– płeć,

– wiek,

-kategorie wiekowe:

I: 8-11 lat

II: 12-15 lat

III 16-21 lat

IV 22 lata i więcej

 

Turniej odbył się w sześciu  grupach sprawnościowych:

 

I grupa ( najwyższy poziom umiejętności )

kwalifikowani byli zawodnicy posiadający umiejętności posługiwania się w grze bekhendem
i forhendem, podkręcaniem lotki , potrafiący wykonać smecz , oraz skróty.

II grupa

kwalifikowani byli zawodnicy z umiejętnościami swobodnego posługiwania się wewnętrzną
i zewnętrzna stroną rakietki, potrafiący wykonać prawidłowy serw, kierować  lotkę na pole przeciwnika, potrafiący wykonać prawidłowy serw oraz odbić  kilkakrotnie z przeciwnikiem

III grupa

kwalifikowani byli zawodnicy, mający problemy z serwem ale potrafiący w dowolny sposób przebić lotkę na pole przeciwnika.

Nasz Klub reprezentowali następujący uczniowie, którzy zajęli następujące miejsca podczas turnieju:

  1. Mikołaj Oganowski Klasa I G1      miejsce: I
  2. Aleksandra Podsiadło Klasa III G1   miejsce:I
  3. Dawid Malisz             Klasa III G1   miejsce:IV
  4. Mateusz Mirzejewski Klasa III G1   miejsce:I
  5. Paweł Patury                         Klasa II G2     miejsce:I
  6. Damian Królikowski Klasa II G2     miejsce:III
  7. Patryk Poliński Klasa II G1     miejsce:IV