IV Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych Polska – Zachodniopomorskie


bocce (22) Szczecin, 29 maja 2019

Celem imprezy było:

  1. Popularyzacja bocce jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną uczestniczących w klubach Olimpiad Specjalnych.
  2. Rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w regionie Zachodniopomorskim, integracja ze środowiskiem.
  3. Rozwijanie aktywności sportowej osób niepełnosprawnych,

 

Po raz IV byliśmy organizatorami Regionalnych Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Bocce Olimpiad Specjalnych Polska Zachodniopomorskie, w których uczestniczyli uczniowie zrzeszeni w klubach Olimpiad Specjalnych województwa zachodniopomorskiego.

Drużyny składały się z trzech zawodników, które rywalizowały w systemie „każdy z każdym”. W rozgrywkach indywidualnych brał udział jeden zawodnik z każdego klubu i również zawodnicy rozgrywali mecze systemem „każdy z każdym”.

Zawody były rozegrane w następujących kategoriach wiekowych:

 

GRUPA I  – 15 lat i mniej

GRUPA II  – 16 – 21 lat

GRUPA III  – 22 lat i więcej

Zawody o godzinie 10.00 otworzyła i powitała przybyłe drużyny pani dyrektor SOSW nr 2 Lilianna Wilkowska. Następnie głos zabrał dyrektor regionalny Olimpiad Specjalnych Zachodniopomorskie Piotr Sobczyński.

 

 

Słowa przysięgi odczytała uczennica Sandra Smoliga.

 

Za organizację i przebieg turnieju odpowiedzialne były panie:

  1. Katarzyna Bobrowska
  2. Karolina Klym-Malinowska
  3. Danuta Szymczyk-Borcz

 

W turnieju brały udział drużyny:

  1. Klub Olimpiad Specjalnych „BŁYSKAWICA”
  2. Klub Olimpiad Specjalnych „PROMYK”
  3. Klub Olimpiad Specjalnych „MARZENIE”

 

 

Nasz ośrodek reprezentowali następujący uczniowie:

GRUPA II

Rozgrywki indywidualne:

Patryk Poliński                                   klasa II g 1

Rozgrywki zespołowe:

Sandra Smoliga                                klasa II g 2

Paweł Patury                                     klasa II g 2

Weronika Konopka                           klasa II g 1

GRUPA III

Rozgrywki indywidualne:

Dawid Malisz                                     klasa III g 1

Rozgrywki zespołowe:

Michał Bielicz                                    klasa III g 1

Aleksandra Podsiadło                      klasa III g 1

Mateusz Mirzejewski                        klasa III g 1

 

Wyniki turnieju:

Rozgrywki zespołowe

Grupa I:

Nazwa drużyny Miejsce
PROMYK I
BŁYSKAWICA II

 

Grupa II

Nazwa drużyny Miejsce
PROMYK I
BŁYSKAWICA II
MARZENIE III

Grupa III

Nazwa drużyny Miejsce
MARZENIE I
BŁYSKAWICA II

 

Rozgrywki indywidualne

Grupa I:

Nazwa drużyny Miejsce
WIKTOR BAWOLSKI-BŁYSKAWICA I
ZUZANNA BARTOSIEWICZ- PROMYK II

 

Grupa II

Nazwa drużyny Miejsce
WIKTORIA WIŚNIEWSKA- BŁYSKAWICA I
MATEUSZ TYRAKOWSKI – PROMYK II
PATRYK POLIŃSKI- MARZENIE III

 

Grupa III

Nazwa drużyny Miejsce
DAWID MALISZ- MARZENIE I
NATALIA KOŹMA- BŁYSKAWICA II

 

Turniej zakończyła pani dyrektor SOSW nr 2 Lilianna Wilkowska.