WYCIECZKA SZKOŁY PRZYSPOSABIAJĄCEJ


IMG_20190611_103909550Dnia 11 czerwca 2019 roku uczniowie szkoły przysposabiającej udali się na wycieczkę do Międzyzdrojów i Świnoujścia.

W Międzyzdrojach spacerowaliśmy po molo, odwiedziliśmy Aleję Gwiazd i zjedliśmy przepyszne lody, które każdy mógł sobie sam wybrać.

W Świnoujściu zwiedzaliśmy Fort Gerharda, pod przewodnictwem tajemniczego Kaprala. Nie tylko odwiedziliśmy i poznaliśmy historię ciekawych miejsc w forcie, ale także przeszliśmy krótkie szkolenie z musztry i dyscypliny wojskowej. Najodważniejsi z nas zapewnili sobie 5 lat szczęścia siadając na „zabytkowej latrynie”.

Na koniec , dla najbardziej wytrwałych wycieczkowiczów wspinaczka po schodach Latarni Morskiej w Świnoujściu. Nie było łatwo, lał się pot, była niepewność i strach. Na szczęście wszyscy śmiałkowie dotarli na samą górę i mogli podziwiać cudowne nadmorskie krajobrazy. Wszystkim także udało się zejść na dół – co wcale nie było takie proste…

Pogoda dopisała, humory uczestników także czyli wycieczka udana!!! I nawet pan kierowca z nami wytrzymał, dowiózł nas szczęśliwie do Szczecina – dziękujemy!