„U piekarzy”

20190610_101142Dnia 10.06.2019 roku uczniowie z klasy 1b i 2c kierunku cukiernik wzięli udział w warsztatach pieczenia i dekorowania kruchych babeczek w piekarni „U piekarzy”. To między innymi tutaj nasi uczniowie z kierunku cukiernik odbywają praktyki zawodowe:)
Pani Kamila przyjęła nas bardzo serdecznie i ku zdziwieniu wszystkich uczestników warsztatów oznajmiła, że dziś w babeczkach szkoliły nas będą Weronika Krywult oraz Karolina Stanke- czyli uczennice odbywające „U piekarzy” praktyki:) Dziewczyny stanęły na wysokości zadania, pokazały nam jak się wyrabia, wałkuje oraz klepie ciasto kruche. Oczywiście my też – naszymi własnymi rękoma wszystko samodzielnie robiliśmy!:)
Następnie przeszliśmy na deserownię, gdzie Pani Kamila wytłumaczyła wszystkim jak się posługiwać rękawem cukierniczym, jakie mamy rodzaje tylek i do czego je używamy, jak dobierać smaki żeby ciastka były przepyszne!
I jak się możecie domyślić – każdy wykonał swoja babeczkę i tartaletkę, własnoręcznie ją udekorował i osobiście wszystko zjadł- żeby dokonać oceny organoleptycznej ma się rozumieć:)

opiekun wycieczki
Monika Zamojcin