RAJD im. JANA PAWŁA II Szlakami Czesława Piskorskiego ŚWIĘTO PATRONÓW

SZLAKAMI  CZESŁAWA   PISKORSKIEGO
ŚWIĘTO PATRONÓW

Pod hasłem:  SPĘDZAMY  CZAS  AKTYWNIE

W tym roku nauczyciele wraz z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Szczecinie  zorganizowali w ramach dnia Patronów – VII już  Rajd im. Jana Pawła II szlakami Czesława Piskorskiego pod hasłem „Spędzamy czas aktywnie”.

Na porannym apelu  reprezentacja szkoły złożyła kwiaty i znacz pod tablicą patrona naszego ośrodka  Czesława Piskorskiego oraz patrona Branżowej Szkoły I stopnia nr 12  papieża Jana Pawła II.  Następnie pod opieką wychowawców ruszyli z spod szkoły  na wybrane przez siebie trasy. Jedna z nich prowadziła przez  Jasne  Błonia pod  pomnik papieża Polaka  Jana Pawła II,  największego podróżnika wśród papieży – gdzie młodzież wraz z zaproszonymi gośćmi  zapała znicze i złożyła kwiaty- idąc dalej na  metę – Polanę  Sportową w Parku Leśnym Głębokie- rozwiązywała zadania dotyczące integracji klasy z wychowawcą
( np.  rysowali jego portret, szukali rymów do imienia, poznawali swoje znaki zodiaku aby wiedzieć kiedy kto ma urodziny…. ).

Na pozostałych trasach  przebiegających po Parku Leśnym Arkonki oraz wokół jeziora Głębokie uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi z innych placówek kształcenia specjalnego także rozwiązywali zadania nie tylko integracyjne ale także dotyczące wiedzy na temat  naszej szkoły czy ekologii – ochrony ziemi.

Na mecie rajdu organizatorzy przewidzieli dla wszystkich  posiłek  turystyczny – kiełbasę do upieczenia przy wspólnym ognisku, dyplomy uczestnictwa w rajdzie oraz  możliwość zdobycia słodkich nagród w różnych konkursach i konkurencjach sportowych, zawodowych przygotowanych w taki sposób aby młodzież poznała zawody kształcone w SOSW nr 2 na wesoło. Hitem tegorocznego rajdu stała się rywalizacja w przeciąganiu liny uczniowie kontra nauczyciele, w tym roku nauczyciele wygrali. Uczniowie szykują rewanż.

Mamy nadzieje, iż wspólnie spędzony czas pozwolił młodzieży na nawiązanie nowych znajomości, poznanie najpiękniejszych okolic Szczecina a przede wszystkim poznaniu się
w środowisku klasowym i aktywnie spędzonym czasie.  A wyniki konkursu na najlepsze zdjęcie klasowe poznacie wkrótce.

Podsumowując  w naszej niecodziennej wędrówce uczestniczyło  ponad 290 osób:

Uczestnikami  rajdu w tym roku oprócz uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników  naszego ośrodka byli zaproszeni goście ze szkół kształcenia specjalnego i placówek integracyjnych z województwa zachodniopomorskiego :

– Szkoła Podstawowa Specjalna im Juliana Tuwima ze Stargardu

– Szkoła Podstawowa Specjalna nr 25 ze Szczecina

– SOSW dla Dzieci Słabosłyszących ze Szczecina

– SOSW nr 1 ze Szczecina

– SOSW im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z Tanowa

Dziękujemy wszystkim, że byli z nami w dniu naszych Patronów – Czekamy na was za rok.