Biegi przełajowe rozgrywane na trasach Lasku Arkońskiego

20190925_115206Sprawozdanie z wojewódzkich biegów przełajowych rozgrywanych na trasach Lasku Arkońskiego

W dniu 25 września 2019 roku odbyły się  biegi przełajowe dla uczniów szkół i ośrodków województwa zachodniopomorskiego.

Cel zawodów to m.in :

– popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej

– wykorzystanie biegania do poprawy zdrowia fizycznego

– integracja środowisk

– wyłonienie reprezentacji województwa zachodniopomorskiego na Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych

Organizatorem był:

Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 67 w Szczecinie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Iskierka”.

W imprezie wzięło udział 100 zawodników z 10 szkół i ośrodków z całego województwa zachodniopomorskiego;

Naszą szkołę reprezentowali:

–  Czesław Gawron ( 3000m)

–  Adrian Resól (2000m)

– Paweł Szajnowski (2000m)

– Mateusz Stachera (3000m)

Zgodnie z regulaminem imprezy uczniowie, którzy zdobyli  medalowe miejsca w swojej kategorii biegowej otrzymali awans do udziału w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Warszawie.

W kategorii chłopców na 3000m uczeń klasy III B Czesław Gawron zajął II  miejsce( Wicemistrz województwa) i zgodnie z regulaminem uzyskał nominację do udziału w Mistrzostwach Polski.

W kategorii chłopców na 2000m uczeń klasy I G Adrian Resól zajął III  miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom naszej szkoły za udział w wojewódzkich biegach przełajowych, a szczególne podziękowania składamy Czesławowi za zdobycie Wicemistrzostwa województwa zachodniopomorskiego w biegach przełajowych i Adrianowi za zajęcie III miejsca w swojej kategorii biegowej.

Karolina Klym- Malinowska

Dariusz Skodzki