IV Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój Talent”

i rodzicami.

Celem warsztatów było pokazanie, iż umiejętności związane z zawodami nauczanymi
w naszej szkole są przydatne w życiu codziennym, a także stanowią dobry wybór  na przyszłe dorosłe życie zawodowe.

Przygotowaliśmy  1,5 godzinne warsztaty w pracowniach zajęć praktycznych na kierunku krawieckim, tapicerskim, ogrodniczym, hotelarskim, stolarskim, kucharskim i cukierniczym oraz montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Młodzież uczestnicząca w warsztatach z dużym zaangażowaniem wykonywała różne zadania: szyli breloczek z wykorzystaniem filcu, piekli  babeczki w czekoladzie, lepili pieroga calzone z kapustą i oczywiście wszystko degustowali, częstowali innych i zabrali do domu, wykonywali  stroiki dekoracyjne ze świeżych kwiatów oraz uczyli się nakrywać stół na różne okazje, w tym jak ciekawie składać serwetki, wykonywali także dekoracje i ozdoby jesienne, wylepiali z gliny, również były  typowo męskie zajęcia jak szpachlowanie, malowanie, tapetowanie, kładzenie kafli, struganie, wiercenie, wpijanie gwoździ, szlifowanie a wszystko to pod opieką fachowców czyli nauczycieli zawodu i  przysposobienia do pracy.

Mamy nadzieje, iż nie jeden z uczestników warsztatów – odkrył swój talent.

W tym roku uczestniczyło w warsztatach 150 uczniów wraz z nauczycielami i rodzicami :

z Kamienia Pomorskiego, Nowego Czarnowa, Stargardu oraz szkół ze Szczecina Szkoły Podstawowej nr 52,  Szkoły Podstawowej nr 67, Szkoły Podstawowej nr 25 (9 uczniów), Szkoły Podstawowej nr 45 i Szkoły Podstawowej  63 z oddziałami integracyjnymi. Pierwszy raz odwiedzili nasz ośrodek uczniowie z Dziennego Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży
z Autyzmem.

Młodzież wychodząc ze szkoły miała uśmiech na twarzy i pozytywnie, wręcz z zadowoleniem chwalili przygotowane dla nich niespodzianki, jednym z nich była budka lęgowa dla jerzyków dla szkoły wykonany na stolarni oraz słodycze. Mamy nadziej, iż  za rok do nas przyjdą jeśli nie na wybrany zawód to na kolejne warsztaty.

A już teraz zapraszamy wszystkich na DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY 5 grudnia 2019 w czwartek
od 16.00 do 19.00. w tym dniu będzie kiermasz  świąteczny wyrobów szkolnych.