VI TURNIEJ MIKOŁAJKOWY PIŁKI NOŻNEJ

79114572_497123787826529_3880789168556605440_nTURNIEJ MIKOŁAJKOWY PIŁKI NOŻNEJ
SPRAWOZDANIE Z VI WOJEWÓDZKIEGO MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA SOSW NR 2
W SZCZECINIE
5 grudnia 2019r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się VI Wojewódzki Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Dyrektora naszego ośrodka.

W tym roku do rywalizacji stanęło 5 drużyn reprezentujących woj. zachodniopomorskie:

– SOSW Nr 1 Police
– ZS Goleniów
– PSPS Nr 25 Szczecin
– PSPS Nr 67 Szczecin
– SOSW Nr 2 Szczecin

Celem rozgrywek była m.in.:
– popularyzacja piłki nożnej wśród uczniów szkół i ośrodków
– promocja szkoły poprzez sport
– integracja środowisk.

Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Każdy mecz trwał 10 min. W sumie rozegrano 10 spotkań.
Tradycją naszego turnieju jest ścisła współpraca z piłkarzami szczecińskiej Pogoni m.in. uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy w tym roku sędziowali wszystkie spotkania i dzielnie czuwali nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem całego turnieju (pod kierunkiem koordynatora sportu Pogoni Szczecin p. Rafała Andruszko).

W ostatecznej klasyfikacji Puchar Przechodni Dyrektora SOSW Nr 2 ponownie pozostał w rękach gospodarzy.

Wyniki końcowe:
1. SOSW Nr 2 Szczecin
2. ZS Goleniów
3. PSPS nr 67 Szczecin
4. PSPS nr 25 Szczecin
5. SOSW Nr 1 Police

Tak jak w ubiegłym roku, piłkarze szczecińskiej Pogoni rozegrali sparing
z uczestnikami tegorocznych zmagań. Drużyna uczniów składała się z 5 zawodników (każda drużyna wystawiła po 1). Po zaciętej walce padł remis 2;2.
Na zakończenie sportowych zmagań wszystkie drużyny otrzymały z rąk pani dyrektor Lilianny Wilkowskiej oraz przybyłych piłkarzy Pogoni Szczecin pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci piłek, koszulek, szalików oraz drobne upominki ufundowane przez organizatora i Klub Sportowy MKS „Pogoń” Szczecin.
Naszą szkołę reprezentowali:

1. Damian Kuźniar kl. 3B – najlepszy zawodnik drużyny