Międzyszkolny konkurs „Na najlepszego – Krawca” pt. „ Coś nowego z czegoś starego”

dyplom_konkurs_krawMIĘDZYSZKOLNY  KONKURS  „NA  NAJLEPSZEGO – KRAWCA” pt. „ Coś nowego z czegoś starego” odbył się formą zdalną  w maju 2020 roku.

W konkursie udział  wzięli uczniowie kierunku krawiec z trzech zaprzyjaźnionych placówek:

• BS I st. nr 12 w SOSW nr 2 w Szczecinie – 4 uczniów z klasy III a i  1 uczennica z klasy I C
  • BS I st. w MOW  w Szczecinie
  • BS I st. nr 2 w SOSW nr 1 w Policach

Celem  konkursu było wykazanie się wyobraźnią krawiecką i pomysłowością oraz dobra zabawa.

Prace uczniów były wykonane w domu ręcznie i maszynowo. Wykorzystywali wyszukane i udostępnione przez nauczycieli filmy edukacyjne i instruktażowe jak również własne pomysły.

Przerobili coś starego tworząc coś nowego.  Zdjęcia prac i opisy przesłano do p. Doroty Beik pomysłodawczyni konkursu.

Podsumowując punktację zebraną za pomocą poczty elektronicznej oraz portalu społecznościowego
można zauważyć jak bardzo podobały wam się wykonane prace kolegów i koleżanek gdyż różnice
są 1 punktowe.
W kategorii prac wykonanych ręcznie:
I miejsce zajęła – Joanna Kuświk z klasy III b z BS I st. nr 12 za wyrób nr 5 razem z
Pauliną Marcinkowską z klasy I c z BS I st. nr 12 za wyrób nr 7 uzyskały 32 pkt
II miejsce zajęła – Regina Gawron z klasy III b z BS I st. nr 12 za wyrób nr 1 uzyskała 31 pkt.
III miejsce zajęła – Paulina Marcinkowska z klasy I c z BS I st. nr 12 za wyrób nr 8 i 10

W kategorii prac wykonanych maszynowo:
I miejsce zajęła – Renata Stępień z BS I st. nr 10 z MOW za wyrób nr 14 uzyskała 38 pkt.
II miejsce zajął – Michał Gawłowski z klasy II BS I st. nr 2 z Polic – za wyrób nr 15 – 37 pkt
III miejsce zajęła- Angelika Forczmańska z klasy III b z BS I st. nr 12 za wyrób nr 12 – 36 pkt.
Wyróżnienie dla Natalii Tkaczuk i Karola Walasiaka za uczestnictwo w konkursie.

Gratulujemy wszystkim pomysłowości – wszyscy jesteście zwycięzcami!

Niespodzianką stała się  nagroda publiczności.

Głosowanie na stronach internetowych szkolnego Facebooka zakończyło się 5.06.2020  r.

Najwięcej łapek w górę zdobyła praca:

Renaty Stępień z BS I st. nr 10 i to ona otrzymuje nagrodę publiczności za uszycie kombinezonu dziecięcego i maseczki z nienoszonej już spódniczki.

Drugie miejsce zdobyła Angelika Forczmańska z BS I st. nr 12 za fantazyjną patchworkową torbę na zakupy.

Trzecie równorzędnie miejsce zdobyła Joanna Kuświk z BS I st. nr 12 za  pomysł  kieszonki do ładowania komórki oraz Michał Gawłowski z BS I st. nr 2 z Polic za super przybornik krawiecki.

Gratulujemy!

Wszystkie prace konkursowe można zobaczyć >>>tutaj<<<

Szczegółowe sprawozdanie z konkursu jest dostępne >>>tutaj<<<