Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o Historii SOSW NR 2

WhatsApp Image 2022-04-04 at 22.50.31 (1)Kwiecień w naszej szkole rozpoczął się Wewnątrzszkolnym Konkursem o Historii SOSW NR 2. Uczniowie, którzy wcześniej przeszli dwa etapy eliminacji i w teście dotyczącym historii szkoły uzyskali największą ilość punktów, mogli przystąpić do teleturnieju. Materiały, z których korzystali w trakcie nauki, zostały przygotowane w formie gazetek ściennych i znajdowały się w wielu miejscach ośrodka. Pytania do testu i konkursu zostały przygotowane w oparciu o materiał historyczny przez p. Dorotę Beik.

O godz. 11:00 do historycznych potyczek zasiadło trzynastu uczestników z Branżowej Szkoły I stopnia.

Konkurs przyjął formę oraz zasady turnieju „1 z 10” i składał się z IV rund. Dwie pierwsze zawierały pytania związane z historią ośrodka, ze zmianami zachodzącymi w szkole od 1962 roku. Trzecia część konkursu „Zgadnij, kim jestem?” składała się z pokazu slajdów ze zdjęciami byłych dyrektorów ośrodka. Zadaniem młodzieży było rozpoznanie postaci z fotografii, podanie jej imienia i nazwiska.  Ostatnia runda – IV polegała na rozpoznaniu na zdjęciach różnych zawodów, w których można było się kształcić w przeciągu 6 dziesięcioleci.

W trakcie konkursu emocje sięgały zenitu. Zasób wiadomości wszystkich uczniów był naprawdę duży, wszyscy do rozgrywek przygotowali się rzetelnie i byli gotowi na wygraną. Poszczególne miejsca w rankingu różniły się między sobą zaledwie połową punktu. Nie było przegranych, mimo że trema paraliżowała niektórych uczestników.

Po trudnych zmaganiach każdy uczeń otrzymał w prezencie słodki wafelek. Zadowoleni choć zmęczeni uczniowie wracali na kolejne lekcje, z niecierpliwością wyczekując wyłonienia zwycięzcy.