Konkurs na projekt sukienki wykonany metodą modelowania przestrzennego


Bez tytjhuytułu (Copy)Modelowanie przestrzenne na manekinie nie ma już tajemnic przed uczestnikami konkursu na projekt sukienki tą metodą. Uczniowie klasy I c kierunku krawiec wykonali podczas zajęć teorii zawodowej w miesiącu marcu 2022 roku własne projekty sukni metodą modelowania przestrzennego czyli kształtowania form odzieży na manekinie przez wycinanie różnego rodzaju materiału odzieżowego i upinanie.

Uczniowie podczas zajęć wykazali się kreatywnością, pomysłowością i dużym zaangażowaniem. Poznali  namiastki technik pracy z rożnego rodzaju tkaniną oraz sposoby na dopasowywanie kroju do sylwetki. Zobaczyli jak wygląda zaszewka czy zakładka,  czyli jedna z metod drapowania i układania form przestrzennych.

4 kwietnia 2022 roku podsumowano konkurs przez oddanie punktów na każdy model sukni przez uczestników oraz komisję konkursową w składzie : p. Paweł Szulerecki, p. Edyta Teska , p. Bożena Górna  oraz p. Joanna Łukasik i Dorota Beik   jak również  uczniów z kierunku krawieckiego z klasy 3 c.

Najwięcej punktów  zdobyła praca Michała Dropika i Weroniki Krywult.

II miejsce zajęła praca Katarzyny Ciećko i Juli Salamon równocześnie z sukienką Jolanty Bilińskiej

III miejsce zajęła praca Janiny Bilińskiej i suknia ślubna Agaty Kasperskiej.

W głosowaniu publiczności na stronie Facebooka SOSW nr 2 najwięcej laików zdobyła sukienka Katarzyny Ciećko i Julii Salamon. Gratulujemy.

 

Nagrodą nie była tylko ocena celująca z przedmiotu zawodowego. Niespodzianki będą czekać na uczniów  na apelu wychowawczym.