Mistrzostwa w biegach przełajowych województwa zachodniopomorskiego.

IMG_20220426_095406W dniu 26 kwietnia 2022 roku odbyły się  biegi przełajowe dla uczniów szkół i ośrodków województwa zachodniopomorskiego.

Cel zawodów to m.in :

– popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej

– wykorzystanie biegania do poprawy zdrowia fizycznego

– integracja środowisk

– wyłonienie reprezentacji województwa zachodniopomorskiego na Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych

Organizatorem był:

Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 67 w Szczecinie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Iskierka”.

W imprezie wzięło udział 100 zawodników z 10 szkół i ośrodków z całego województwa zachodniopomorskiego.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Agnieszka Świąder I D
  2. Paweł Skarbowski I D
  3. Milena Markiewicz III G
  4. Michał Buntiłow III G
  5. Paweł Szajnowski III G
  6. Gracjan Marciniak I A
  7. Dawid Wiciński I C
  8. Patryk Zawadzki II G3

Zgodnie z regulaminem imprezy uczniowie, którzy zdobyli  medalowe miejsca w swojej kategorii biegowej otrzymali awans do udziału w Mistrzostwach Polski.

W kategorii dziewcząt na 2000 m Mistrzynią Województwa Zachodniopomorskiego została Milena Markiewicz uczennica klasy III G.

W kategorii chłopców na 3000 m najlepszy był Patryk Zawadzki – IV miejsce oraz

Paweł Skarbowski, który uplasował się na VI pozycji.

Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom naszej szkoły za udział w wojewódzkich biegach przełajowych, a szczególne podziękowania składamy Milenie za zdobycie Mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego w biegach

Karolina Klym- Malinowska  Dariusz Skrodzki