Jubileusz 60-lecia – rajd turystyczny im. Jana Pawła II szlakami Czesława Piskorskiego


DSC_0106 (Copy)18 maja 2022 roku w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia  odbył się wiosenny rajd turystyczny im. Jana Pawła II szlakami Czesława Piskorskiego.

Tegoroczny rajd stał się okazją do wyjątkowego spotkania w gronie byłych i obecnych nauczycieli, pracowników oraz absolwentów, uczniów i ich rodziców, a także przyszłych kandydatów do naszych szkół jak również młodzieży z różnych placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego. W tym dniu wraz z nami świętowało ponad 400 osób.

Po przebyciu tras turystycznych wszyscy spotkaliśmy się na terenie zielonym SOSW nr 2 przy ul. Jagiellońskiej 65.

Pierwsza trasa przebiegała przez park Kasprowicza i park Różanka. Podczas wędrówki punktem kulminacyjnym było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II, upamiętniając tym dzień narodzin największego podróżnika wśród papieży- patrona BS I st. nr 12.

Druga trasa została zaprojektowana w taki sposób, aby absolwenci i nauczyciele, którzy znają wyspę Jaskółczą, pracowali z ZS nr 1, powspominali minione czasy.
            Natomiast na trasie trzeciej odbyła się gra terenowa w ramach Szczecińskiego programu edukacji wodnej i żeglarskiej „Morze – przygody – z wiatrem w żaglach”.

Zadaniem uczestników rajdu było rozwiązanie zagadek dotyczących naszego miasta. Pogoda dopisała i wszyscy szczęśliwie dotarli na metę, na której czekało na przybyłych wiele niespodzianek. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi o dobrych sercach mogliśmy, podczas festynu, przygotować dla wszystkich bufet sałatkowy, grillowaną kiełbasę, kaszankę i soki owocowe. Tradycyjnie, częstowaliśmy kawą, herbatą i słodkościami wykonanymi przez naszych uczniów z kierunku cukierniczego i kucharskiego. Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wykonali dla wszystkich różnego rodzaju ciastka.

Podczas zabaw przygotowanych na mecie można było wygrać słodkie nagrody. Pomiędzy konkurencjami został podsumowany konkurs wiedzy z historii SOSW nr 2, za wykonanie plakatów wręczono nagrody – pamiątkowe długopisy, podsumowano również Finał Mam Talent i przekazano mikrofon tym uczestnikom rajdu, którzy chcieli zaprezentować swój talent muzyczny.

Niespodzianką dla naszych gości był układ taneczny do piosenki  „Jerusalema” wykonany przez uczniów i nauczycieli.  Do tego występu młodzież przygotowywała się przez kilka tygodni na lekcjach wychowania fizycznego, bawiąc się przy tym doskonale. Występ był spektakularny, gdyż cała społeczność szkolna wystąpiła w białych koszulkach
z logo SOSW nr 2.  Film nagrany za pomocą drona  będzie dla wielu pamiątką na całe życie. 

W całej szkole znajdowały się wystawy fotograficzne dotyczące historii SOSW nr 2.
Dla zaproszonych gości i dla naszych absolwentów festynem wspomnień stała się przygotowana w auli ekspozycja kronik szkolnych oraz wystawa pt. „20 lat minęło-Czesław Piskorski Patronem SOSW nr 2” przybliżająca postać wybitnego krajoznawcy, popularyzatora Szczecina i Pomorza Zachodniego. Nie obyło się bez łez, uścisków oraz wspólnych wspomnień. Największą nagrodą dla nas – organizatorów była obecność i zadowolenie byłych pracowników szkoły i absolwentów.  
Podczas imprezy można było kupić „cegiełki” oraz wytwory uczniów. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na nowy sztandar SOSW nr 2.

 

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspólne świętowanie.

Dziękujemy:
Publicznej Szkole Podstawowej  Specjalnej nr 67, ul. Wielkopolska w Szczecinie,
Publicznej Szkole Podstawowej  Specjalnej nr 63, ul. Grodzka w Szczecinie,
Publicznej Szkole Podstawowej  Specjalnej nr 52, ul. Mickiewicza w Szczecinie,
Publicznej Szkole Podstawowej  Specjalnej nr 25,  ul. Letniskowa w Szczecinie,
Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu, ul. Leśna 91 w Tanowie,
Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu dla Dzieci Słabosłyszących,  ul. Grzymińska  w Szczecinie,
Szkole Podstawowej  Specjalnej im. J. Tuwima ul. Wita Stwosza ze Stargardu,
Młodzieżowemu Ośrodkowi Wychowawczemu, ul. Kamińska  w Szczecinie,
Młodzieżowemu Ośrodkowi Socjoterapeutycznemu  z Waniorowa,
Rodzicom i uczniom z SP 41 z Kamienia Pomorskiego.

Mamy nadzieje, iż wspólnie spędzony czas pozostanie długo w pamięci wszystkich, którzy
w tym dniu byli z nami.

W myśl motta naszego patrona Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki  nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to,  czym dzieli się z innymi” chcieliśmy podziękować  osobom prywatnym i firmom, czyli przyjaciołom szkoły, dzięki  którym każdy z uczestników tej niecodziennej uroczystości wyszedł uśmiechnięty i zadowolony.

Dziękujemy:

Nauczycielom za ich zaangażowanie w przygotowanie imprezy.
Uczniom za ogromne wsparcie i chęć pomocy w każdym momencie.
Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu  brykietu i gadżetów na nagrody.
Panu Robertowi Śledzińskiemu  za wybór i udostępnienie materiałów na wystawę o Czesławie Piskorskim;
Panu Mariuszowi Parkitnemu  z „Głosu Szczecińskiego”;
Panu Jarosławowi Fenglerowi  z Radia Super FM;
Państwu Zamorskim właścicielom firmy „ Zamorscy” zaopatrującej cukiernie, piekarnie, lodziarnie i gastronomie  mieszczącej się w Przecławiu;
Pani Karolinie Król i Beacie Oleszkiewicz właścicielkom Biura Podróży „Travel shop”;
Panu Jackowi Janiakowi – dyrektorowi Domu Kultury „Słowianin”;
Panu Tomaszowi Pietrzykowskiemu – zastępcy dyrektora Domu Kultury „Słowianin”;
Panu Stanisławowi  Włodarczykowi z hurtowni mięsa, wędlin i drobiu „Joanna” z  Dąbia;
Panu Markowi Jani – właścicielowi „Piekarni z ulicy Długosza” ze Szczecinie;
Pani Dominice Dulat  właścicielce firmy „Hospes” ze Szczecina;
Panu Adamowi Zdanowskiemu właścicielowi firmy opakowań z Dąbia;
Panu Markowi Szmołdzie właścicielowi hurtowni artykułów spożywczych i przemysłowych „Marco” z Dąbia;
Firmie Fanex Sp. z o.o., Radonice 5A, Polska.