XXIII Wojewódzkie Integracyjne Mistrzostwa Szkół w Pływaniu

plywanie (25) XXIII Wojewódzkie Integracyjne Mistrzostwa Szkół

i Ośrodków Specjalnych w Pływaniu

Police 6 XII 2017

Celem Zawodów było popularyzowanie pływania w środowisku uczniów szkół specjalnych, podnoszenie ich sprawności, a także integracja tych środowisk.

Głównym organizatorem był SOSW nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych AMICUS.

Zawody odbyły się na 25-metrowej pływalni Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza przy  ul. Siedleckiej 6, dnia 06 grudnia 2017 r.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje oddzielnie w dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych poszczególnych placówek oraz Domów Dziecka:

1. SOSW nr 1 Police
  2. WTZ Dołuje
  3. PSOUU Szczecin
  4. Dom Dziecka Police
  5. SOSW Dzieci Słabosłyszących
  6. SOSW Suliszewo
  7. SOSW Dzieci Niesłyszących
  8. MOW Trzebież
  9. SOSW nr 2 Szczecin

Zawodniczki i zawodnicy mogli  startować w dwóch konkurencjach oraz sztafecie 4×50 m stylem dowolnym.

Nasz Ośrodek reprezentowali następujący uczniowie:

1. Mateusz Ambroziak
  2. Wiktoria Piecewicz

Uczniowie na zawodach byli pod opieką pani Danuty Szymczyk-Borcz.

Miejsca zajęte przez naszych uczniów w seriach:

Imię i nazwisko miejsce styl
Wiktoria Piecewicz II 25 m. stylem dowolnym
Mateusz Ambroziak III 25 m. stylem dowolnym
Mateusz Ambroziak II 50 m. stylem dowolnym

Przed zakończeniem zawodów odbyło się spotkanie z Mikołajem. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę oraz słodkiego Mikołaja